DREWNO STOLARSKIE

Strona Główna < Drewno Stolarskie

Drewno stolarskie w ofercie Sławland - tarcica stolarska krajowa i egzotyczna

Przedsiębiorstwo drzewne Sławland w Szczecinie funkcjonuje z myślą głównie o sektorze budowlanym, jednak w naszym magazynie posiadamy także drewno przeznaczone do celów stolarskich.


Nasz skład drewna o powierzchni ponad 3100m2 umożliwia nam utrzymanie w ciągłej sprzedaży dużych zapasów produktów drzewnych w różnych grubościach. Wśród nich znajduje się szeroki wybór krajowej tarcicy stolarskiej. Najpopularniejsze rodzaje tarcicy w naszym asortymencie to: tarcica dębowa, bukowa jesionowa i sosnowa. Dysponujemy tarcicą nieobrzynaną o dwóch standardowych grubościach: 26 mm i 50 mm, jednak na życzenie klienta jesteśmy w stanie wyprodukować tarcicę o dowolnych wymiarach, a także wykonać usługi jej suszenia i strugania. W odpowiedzi na wyjątkowe preferencje naszych klientów sprowadzamy także bardzo dobrej jakości tarcicę egzotyczną.


Poniżej przedstawiamy znajdujące się w naszej stałej ofercie gatunki tarcicy krajowej suchej (pozostałe są dostępne na życzenie)

Twardość drewna twardość gęstość przy wilgotności 15%
Dąb 66-67 MPA 710
Buk 78 MPA 730
Sosna 28-30 MPA 520
Świerk 28 MPA 470
Jesion 74-76 MPA 750
Klon 63 MPA 660
Brzoza 48 MPA 650
Olcha 43 MPA 530
Modrzew, Daglezja 40 MPA 690

Szukasz odpowiedniego surowca do stworzenia mebli – domowych lub ogrodowych, dla swojego mieszkania bądź lokalu? Twój projekt wymaga niestandardowych rozmiarów lub specyficznego rodzaju drewna? Zadzwoń do nas! Sławland posiada to, czego potrzebujesz w swoim magazynie lub sprowadzi potrzebne surowce szybko i w atrakcyjnej cenie.

Na życzenie klienta wykonujemy usługi suszenia i strugania tarcicyW przypadku zapotrzebowania na inny asortyment prosimy o kontakt