SUROWCE DRZEWNE

Strona Główna < Surowce Drzewne

Przedsiębiorstwo tartaczne Sławland – obszerny wybór surowców drzewnych

W naszym zakładzie pozyskasz zdecydowaną większość materiałów potrzebnych do konstrukcji budowlanych, ale także tych niezbędnych w meblarstwie, szkutnictwie i innych gałęziach przemy-słu. Samodzielnie poddajemy drewno przetarciu, suszeniu, impregnacji i innym fachowym zabiegom służącym powstaniu gotowego materiału konstrukcyjnego. W hali magazynowej firmy Sławland znajdziesz nie tylko surowce drzewne przed obróbką, ale także produkty uzyskane dzięki naszym specjalistycznym narzędziom do obróbki drewna.


Od wielu lat specjalizujemy się w imporcie surowców drzewnych z wielu krajów europejskich, w szczególności ze Skandynawii. Naszą specjalnością jest import surowców (sosna, świerk) służących do produkcji celulozy oraz płyt wiórowych.

Z racji posiadania licznej floty samochodów ciężarowych, jesteśmy w stanie w krótkim czasie dostarczyć ogromną ilość surowca zgodnie z zapotrzebowaniem naszych klientów, w zakresie dostaw drewna egzotycznego.

Mamy też możliwość importowania surowców z przeznaczeniem do produkcji wielkowymiarowej tartacznej. W tej grupie asortymentowej możemy importować surowiec tartaczny świerkowy oraz sosnowy w dużych ilościach, natomiast inne gatunki na zamówienie.

Odwdzięczamy się naturze i dbamy o środowisko – firma Sławland w Szczecinie.

Pozyskiwane przez Sławland surowce drzewne przeznaczamy nie tylko na cele budowlane. Służą nam one także do wytwarzania "zielonej" energii. Właściciele lasów, z których czerpiemy surowiec, spełniają wszelkie wymagania związane z zarządzaniem gospodarką leśną, a my wraz z nimi dbamy o właściwy bilans ekologiczny. Dlatego też z przyjemnością informujemy, że w dniu 01.06.2016 roku nasza firma uzyskała certyfikat FSC® - ForestStewardshipCouncil® (System Kontroli Pochodzenia Produktu).fsc znak