DREWNO STOLARSKIE

Strona Główna < Drewno Stolarskie

Tarcica stolarska – Szczecin

Chociaż podstawą oferty Sławland jest drewno budowlane, drugim ważnym i intensywnie rozwijanym segmentem produktów jest drewno stolarskie. Najpopularniejsze rodzaje krajowej tarcicy stolarskiej oferowane przez nasz tartak to:

• tarcica dębowa
• tarcica bukowa
• tarcica jesionowa
• tarcica sosnowa.

Tarcica krajowa, sucha – gatunki w stałej ofercieNasza oferta tarcicy krajowej dostępnej w ciągłej sprzedaży dla klientów odwiedzających nasz skład drewna zestawiona jest w poniższej tabeli. Pozostałe gatunki dostarczamy na zamówienie.


Poniżej przedstawiamy znajdujące się w naszej stałej ofercie gatunki tarcicy krajowej suchej (pozostałe są dostępne na życzenie)

Twardość drewna twardość gęstość przy wilgotności 15%
Dąb 66-67 MPA 710
Buk 78 MPA 730
Sosna 28-30 MPA 520
Świerk 28 MPA 470
Jesion 74-76 MPA 750
Klon 63 MPA 660
Brzoza 48 MPA 650
Olcha 43 MPA 530
Modrzew, Daglezja 40 MPA 690

Egzotyczne drewno stolarskie dla wymagających

W odpowiedzi na rosnące wymagania rynku, firma zdecydowała się na uzupełnienie oferty na krajowe i zagraniczne drewno stolarskie o gatunki egzotyczne. Specyficzne walory estetyczne oraz parametry drewna egzotycznego powodują, że jest ono coraz bardziej poszukiwanym produktem. Rośnie jednocześnie zastosowanie tarcicy egzotycznej w branży meblarskiej, wyposażenia, jak i wykończenia wnętrz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na egzotyczne drewno stolarskie.